وبسایت رسمی پیام بخشعلی

Payam Bakhshali's official website

بیوگرافی پیام بخشعلی

 

نامم را پیام نهادند

نام خانوادگیم بخشعلی بود

نامی که نه نشان از مکان خاصی بود

نه شغلی که بشود دنباله اش را گرفت !

تنها میدانم که یکی از نیاکانم ریاضی دان بوده است.

در چهاردهمین روز از بهمن ماه سال هفتاد و یک در یک روز برفی در نیشابور زاده شدم . عاشق ھنر بودم اما به اجبار در پی علم رفتم،در دبیرستان وقتی که ادبیات تنھا دلخوشی ام بود رشته ی تجربی خواندم!رشته ای که عشق می کرد از پاره پاره کردن کالبد انسان و جانواران و گیاھان، بی آنکه درکشان کند.
در دانشگاه ھم در رشته ی مھندسی عمران درس خواندم ،رشته ای که تنھا ریاضیاتش برای مسمومیت روح خسته ام بس بود!برای همین وارد بخش انسانی تر عمران شدم و در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت پروژه خواندم.

و از سال92 تا به امروز به طور مستمر با رادیو ایران به عنوان گوینده ،نویسنده و آیتم ساز همکاری داشته ام و همیشه در این سالها افتخارم همکاری با قدیمی ترین برنامه رادیو در تاریخ رادیو ایران بوده است(برنامه راه شب)برنامه ای که در کودکی با شنیدن آن عاشق رادیو شدم و از سال از سال93 تا امروز این همکاری ادامه دارد. و در این میان همچنان فعالیت اصلی خودم که در زمینه ی کتاب صوتی و دکلمه اشعار بوده ادامه داده ام و گاهی هم پا در کفش دوبلور ها و مجری ها و مستند سازها کرده ام ولی همیشه می دانسته ام که من از دیار گویندگان و دکلاماتور ها هستم و نه مجری و هیچ چیز دیگر.

و با این همه می دانم ھیچ چیز نمی تواند جلو یک ذھن عاصی را بگیرد و میتوانم بگویم زندگیم با تمام تلاش ھای بی رحمانه ی جغرافیا و اجتماعم باز به ھمان سویی رفت که باید میرفت...

 

 

 


 

برنامه های رادیویی:

- رادیو ایران/ راه روشن (مجری کارشناس)

- رادیو ایران/ عرفان های نوظهور (مجری و سردبیر برنامه)

- رادیو ایران/ راه شب (پنج شنبه شبها)/ خاطرات قطار نیمه شب (نویسنده و گوینده)

- رادیو ایران/ راه شب (جمعه شبها)/ داستان راه شب ( گوینده)

-رادیو اینترنتی آوا / شبهای شاعرانه(دکلاماتور)

 

 


 

خرید کتاب از دیجی کالا

 

  [ ]
مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه